KONST / Litografier / Konstmapp 13152020
nr 1315 2020
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Konstmapp, 10 st Färglitografier. Signerade, 2 st stämpelsignerade, 36/360. Bladets mått: 75x53
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 23 mars 2020
kl 20:43:03
5.000 kr
5.000 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
23 mar